PHIL STEELE'S 2010 POSTSEASON ALL-FRESHMAN TEAM


OFFENSE
1st TEAM 2nd TEAM 3rd TEAM 4th TEAM 5th TEAM
QB Aaron Murray, Georgia Jeff Godfrey, UCF Taylor Martinez, Nebraska Nathan Scheelhaase, Illinois Corey Robinson, Troy
Danny O’Brien, Maryland
RB Marcus Lattimore, South Carolina James White, Wisconsin Orleans Darkwa, Tulane Kendrick Hardy, Southern Miss Mike Trumpy, Northwestern
RB Ronnie Hillman, San Diego St Michael Dyer, Auburn Lamar Miller, Miami, FL Joseph Randle, Oklahoma St Josh Harris, Wake Forest
WR Marquess Wilson, Washington St Rishard Matthews, Nevada Josh Boyce, TCU Bobby Swigert, Boston College Cierre Wood, Notre Dame (RB)
WR Robert Woods, USC Nick Harwell, Miami, OH DeAndre Hopkins, Clemson Keenan Allen, California Mike Davis, Texas
WR Kenny Stills, Oklahoma Noel Grigsby, San Jose St Paul Richardson, Colorado Duwyce Wilson, Indiana Alex Neutz, Buffalo
TE Ted Bolser, Indiana Gavin Escobar, San Diego St Tyler Eifert, Notre Dame Jordan Aumiller, Kentucky Alex Bayer, Bowling Green
C Weston Richburg, Colorado St Tyler Larsen, Utah St Travis Swanson, Arkansas James Stone, Tennessee Logan Stewart, Vanderbilt
OL Will Jackson, Georgia Tech Gabe Ikard, Oklahoma Dave Harding, Duke Nolan MacMillan, Iowa Cyril Richardson, Baylor
OL Alvin Bailey, Arkansas Mason Walters, Texas Justin Pugh, Syracuse Bryan Stork, Florida St Ricky Hart, Memphis
OL James Hurst, North Carolina Seantrel Henderson, Miami, FL Davonte Wallace, New Mexico St Morgan Moses, Virginia Andrew Norwell, Ohio St
OL Luke Joeckel, Texas A&M Wesley Johnson, Vanderbilt DJ Fluker, Alabama Jeremiah Sirles, Nebraska Taylor Lewan, Michigan
DEFENSE
1st TEAM 2nd TEAM 3rd TEAM 4th TEAM 5th TEAM
DL Damontre Moore, Texas A&M Patrick Mertens, Wyoming Sydney Sarmiento, Duke Shahid Paulhill, Temple Demonte McAllister, Florida St
DL Roosevelt Nix, Kent St Justin Washington, Arizona Amos Draper, Arkansas St Cory Henry, Florida Atlantic Sharrif Floyd, Florida
DL Akeem Spence, Illinois Nikita Whitlock, Wake Forest Tevin Elliot, Baylor Bruce Gaston, Purdue Connor Boyett, UAB
DL Junior Onyeali, Arizona St Barkevious Mingo, LSU Bjoern Werner, Florida St BJ Buter, Louisville Nosa Eguae, Auburn
LB Kevin Pierre-Louis, Boston College CJ Mosley, Alabama Keith Smith, San Jose St Kelby Brown, Duke Ronald Powell, Florida
LB Shaun Lewis, Oklahoma St Tom Wort, Oklahoma Khalil Mack, Buffalo Devyn Harris, Wyoming Trevor Black, Marshall
LB Jelani Jenkins, Florida Shawn Jackson, Tulsa James Morris, Iowa Tre Walker, Kansas St Qua Huzzie, Kentucky
LB De De Lattimore, USF Marquis Spruill, Syracuse Vince Buhagiar, San Jose St Will Lucas, Purdue Christian Jones, Florida St
DB Xavier Rhodes, Florida St Lewis Toler, Western Michigan Jarvis Phillips, Texas Tech Tyrann Mathieu, LSU Tony Jefferson, Oklahoma
DB Dee Milliner, Alabama Deron Wilson, Southern Miss Tyree Robinson, WKU Ricardo Allen, Purdue Mohammed Seisay, Memphis
DB Ty Zimmerman, Kansas St Brian Blechen, Utah Marco Nelson, Tulsa Monterius Lovett, Marshall John Hardy-Tuliau, Hawaii
DB Hakeem Smith, Louisville Nikoe Whitley, Mississippi St Ross Cockrell, Duke Lamarcus Joyner, Florida St Isaiah Johnson, Georgia Tech
SPECIAL TEAMS
1st TEAM 2nd TEAM 3rd TEAM 4th TEAM 5th TEAM
KR Andre Debose, Florida Justin Gilbert, Oklahoma St Brelan Chancellor, North Texas Robert Woods, USC Josh Huff, Oregon
PR Terrence Mitchell, USF Taylor Mack, Connecticut Eric Russell, Middle Tennessee Marcus Sullivan, UNLV (KR) Willie McNeal, WKU (KR)
K Ross Krautman, Syracuse Aaron Jones, Baylor Nate Freese, Boston College Mitch Ewald, Indiana Chris Boswell, Rice
P Kirby Van Der Kamp, Iowa St Harrison Waid, San Jose St Tom Hornsey, Memphis Josh Davis, Middle Tennessee Will Hagerup, Michigan